Ide sa do kina : Kultový Terminátor 2 prichádza v 3D verzii

Kultový sci-fi film Terminator 2: Judgment Day bol úspešne transformovaný do 3D a v tejto verzii príde v lete do kín, s premiérou v USA 25. augusta a v Európe 29. augusta.

Oznámili to Lightstorm Entertainment, produkčná spoločnosť Jamesa Camerona, a spoločnosti DMG Entertainment a StudioCanal podieľajúce sa na projekte.
Film mal premiéru v kinách v roku 1991, ako jeden z prvých filmov obsahoval množstvo kvalitnej počítačom generovanej grafiky najmä v podobe terminátora T-1000 z kvapalného kovu.
Film bol v tom čase natáčaný samozrejme analógovo, neskôr po VHS verzii vyšiel v 1997 aj na DVD a v 2006 aj na Blu-ray.
Pre konverziu do 3D bol naskenovaný 35-mm negatív do 4K v spoločnosti Deluxe L.A., v Technicolor bol digitálne farebne kalibrovaný, následne bol konvertovaný do 3D spoločnosťou Stereo D. 3D verzia bola znovu kalibrovaná v Technicolor. Proces trval viac ako rok.


Trailer k 3D verzii Terminator 2: Judgment Day (video: StudioCanal)


2D video samozrejme nemá dostatok informácií pre plnú rekonštrukciu 3D, technológia Stereo D je ale za ľudskej asistencie výrazne kvalitnejšia ako plnoautomatická transformácia.
Zámer konvertovať Terminátora 2 do 3D bol zverejnený už na konci roku 2015, pričom do kín sa mal dostať pôvodne na 25. výročie v júli 2016. Tento termín sa zrejme nestihol, film bol ale evidentne hotový už vo februári, keď 3D verzia bola v tomto termíne odvysielaná na festivale v Berlíne.
Či respektíve kedy bude film v 3D verzii alebo prípadne v 4K 2D verzii, keď podľa oznámenia bol film skenovaný do 4K, vydaný na Blu-ray spoločnosti neinformovali.
3D video sa už niekoľko rokov, čo sa týka súčasnej technológie sledovania 3D, považuje za technológiu, ktorá sa definitívne v domácnostiach nepresadila. Výrobcovia TV dokonca technológiu už prestali zahŕňať do nových modelov. V kinách je 3D ale naďalej relatívne úspešné.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: